Sen'de Yap - Yürüyen Ekmek Fırını

Permakamp projemizin gereklilikleri sebebi ile fırınımızı istenildiğinde yürüyebilir yapmak zorundayız. Göç ne zaman gelir belli olmaz. Ömrümüzde ilk kez fırın yapacağız. Birde bu türde olanının da Türkiye'de ilk kez yapılacağını tahmin ediyoruz. Bu zorlukları bizimle karşılamak ve  zorluklara göğüs gerip bilginle, emeğinle veya aklına gelen başka tür katkılarınla Projemize Sende katılmak istermisin?

Kurucu üyemiz Beste Bonnard 'ın 19. Yüzyıl başından beri aslında bu türde fırınların fransa kırsalında üretildiği ve kullanıldığını söyleyince biraz daha rahatlamıştık. Beste kendi blogunda bu konuda yazı yazmış zaten.

http://bestebonnard.blogspot.com.tr/2012/05/virandeville-kollektif-ekmek-yapimi.html

Biz de fırını inceleme fırsatı da bulduk. 

Permakamp kurucularımızdan Doğan Yıldız ikitelli OSB de ki atölyesinde bize 30m2 bir alan ayırdı bu tür imalatlarımızı yapabilelim diye. Gaz altı kaynağımız, her türlü kesme biçme aletimiz var. Yakınımızda koskoca bir sanayi desteği var.

Neye mi ihtiyacımız var. Biraz deli insanları tanımaya, belki malzeme ya da ustalık bilgisine, biraz da iyi muhabbete ihtiyacımız olabilir. Bunlar sana mantıklı geldiyse üretime sende katıl. Tecrübeni arttır.

Üretim şeklimiz hafta arası belirlenecek en az 2 gün sabah 09.00 akşam 19:00 arası atölyede sürekli olarak çalışacağız.

Proje Gereklilikleri

Fırınımızın bazı zorunlu gereklilikleri var. Öncelikle tekerlekli bir yapı üzerinde bir araba tarafından taşınabilmeli.

Bir seferde 20-25 ekmek pişirebilmeli

Römork üzerinde yemek pişirmek için gerekli tüm alet edevatı barındırmalı ve taşıyabilmeli. Taşınma sırasında tüm malzeme güvenli olmalı

Proje İlerleme Durumu

Tasarım 25%
Bütçe 50%
Malzeme Temini 10%
İmalat 0%

Projeye Nasıl Destek Verebilirsin?

İhtiyacımız olan konularda elinde fazla bulunan, maliyetine satabileceğin, hibe edebileceğin bu malzemeler var ise ne kral yardım olur. :)

Demir profil
Tekerlek
Aks
Torsiyonlu Dingil
Metal Saç 

Sen'de Yap?

Bu projemiz toplumda bu tür projelere ilgi duyup nereden başlayacağını bilemeyen yada yanız kaldığından dolayı cesaret edemeyenlerin de katılabileceği türdedir. Atölye grubumuza üye edildikten sonra yapmanız gereken bilgi ve tecrübeniz ile atölye günlerimizi katılıp üretime odaklanmaktır.

Güvenllik sebebi ile yeterli özelliklere sahip olduğunuz sürece Teknik aletleri kullanabilirsiniz.

İletişim.

Çalışmaya katılmak istiyorsan bize haber etmen yeterli. Kısa sürede cevap vereceğiz.. İletişim

 

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

Permakamp
Sınırlı Sorumlu Riva Tüketim
Kooperatifi

V.D.
Adres
İletişim : info@permakamp.com