16 Nov

Serbest Gezen Bir Okul - Bilgeliğin Eşsiz Macerası Okulu - Solucan Dostlarımız

Her yeni okulun Permakamp ile buluşmasında bizi ayrı bir heyecan sarıyor. Çünkü yaptığımız ve yapmayı amaçladığımız şeyleri, tecrübelerimizi aktarabilmek, çocuklarımız için unutulmaz deneyimler yaratmak, eğitmenlerimiz için de Çocuklarımızla Doğa aracılığı ile farklı bir dilin varlığını kanıtlayabilmek için sabırsızlanıyoruz. Her okul başka bir macera. Çocuklar farklı. burada olup biteni algılamaları farklı. Öncelikle kısa bir oryantasyon. Kampa geliş biraz geç olursa tabii bu süre azalıyor. Fırsat bulup çocuklarımızı yerleşkemizin olanakları ve süprizleri ile karşılaşmalarına ortak olmaya çalışıyoruz. Bu karşılaşmaların onları açısından ne ifade ettiğini gözlemleyip buna göre bir ilerleme stratejisi belirliyoruz. Tabii sadece bir günlük ziyaretlerde bu kısıtlı miktarda oluyor. Her zaman söylediğimiz gibi aslında Doğa ile bağın oluşması biraz zaman, emek, tekrar gerektiriyor. Nerede olursa olsun eğtimenlerimize ve okullarımıza bu karşılaşmayı arttırmalarını önererek okulumuzun macerasına dönmek istiyorum.

Günümüz olağandan bir hayli farklı başladı. Sevgili "Bilgeliğin Eşsiz Macerası" Okulu geç gelebildiğinden öğle yemeği, bulaşık ve yapılandırılmamış oyun saatiyle başladık.

1. sınıf öğretmenleriyle beraber Dom'a açık sınıf çalışmasına girdi. 2. sınıf ise mutfakta Nesrin'le galeta hazırlamaya girişti.

Dom'un sıcağına sığınan böcekleri inceledik.
Dom'da ahşap zemini çeviren toprak alanını ekim biçim için hazırlamaya başlamak gerekiyordu. Bunun için biraz çalıştık ve bir dolu solucanla karşılaşıp çılgıncasına heyecanlandık. Ardından çocuklar açık sınıfın kütüphanesine dalıp solucanlarla ilgili ne var ne yoksa karıştırıp okuyup incelediler :)

Az öz ve pek keyifli bir tanışma günüydü. Bize yetmedi en kısa zamanda yine bekliyoruz :)

Güneş Savaş

10-2017

 

Read 7412 times Last modified on Donnerstag, 15 Februar 2018 12:14

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com