02 Nov

Serbest Gezen Bir Okul - Mustafa Aykın ve Sultançiftliği okulları - Buğday bizim işimiz...

Bugün yine Mustafa Aykın ve Sultançiftliği okulları bizimleydi.

Permakamp’ın işi çok! Buğday ekilecek, sebze yatakları düzenlenip pazı tohumu atılacak, gölet derinleştirilecek...

Buğdayın tam ekilme zamanı gelmişti, zaten öğretmenler de buğdayı konuşmak istiyorlardı çocuklarla. Biz de bugün traktörü çağırdık araziye.

Sabah grubu ormana gitti, Sultançiftliği 2D sınıfı 

Mustafa Aykın 3D ise arazide kaldı. İlk önce açık sınıf çalışmalarını yaptılar, buğday hakkında ve tohum üzerine konuştular. Açık sınıf çalışması bitince yine ikiye ayrıldılar. Mutfak ekibi erişte açtı. Bahçe ekibi hem gölette çalıştı hem de sebze yataklarını havalandırıp içine pazı tohumları atıp üzerlerini ince toprakla örttü. Gölette yaşayan bir kaç kurbağa var. Onlarla tanışmak çok heyecan yaratıyor. Bir de onlara zarar vermeden çalışmak çok dikkat gerektiriyor.

Öğle yemeği zamanı bu defa biraz farklıydı. Çünkü araziye traktör geldi, toprağı sürüp buğdayı toprağa atacak hale getirmek için. Çocuklar sandviçlerini traktörü izleyerek yediler, çorba zamanı gelince masalara döndüler. Ardından bulaşık ve yapılandırılmamış serbest oyun zamanı. Ancak bu defa oyun zamanı biraz kısa oldu. Toprak hazır olunca çoluk çocuk yüklendik buğday tohumlarını ve kurda kuşa aşa diyerek attık toprağa. Bakalım bu sene buğday nasıl olacak çünkü bir karmaşa bir hız . Daha arazinin üçte biri tamamlamadan Mustafa Aykın 3D’yi yolladık ormana, ormana giden grubu da açık sınıfa. Biz üç kişi kalıp tohumları serptik toprağa. Ardından yine bildik düzen. Mutfak ekibi erişte açtı, bahçe ekibi gölette ve sebze yataklarında çalıştı.

Bugün dolu dolu bir gündü. Çocukların elleri işe, çamura, tohuma değdi. Oyunlar oynandı, tohum nedir konuşuldu.

Bugün pazı tohumları sebze yataklarıyla buluştu, buğday toprakla...

Bizim ekipten Mehmet’in dediği gibi buğdayımızın bereketi bol, ayrığı az olsun...

Güneş Savaş

10-2017

 

Read 9206 times Last modified on Donnerstag, 15 Februar 2018 12:10

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com