18 Mai

İki çalışma günü daha. Ekip sağlam

Yoğun hafta arası çalışmalarımıza bir yenisi daha eklendi. Tanyar, taner ve ben Pazartesi sabahtan çalışmalara başladık.

Öncelikli hedefimiz damla sulama sistemini çalışır hale getirmekti. Elektrik ve hidrofor sorunları halledilince ve damla sulama sistemini satın alıp getirdiğimizden sisteme su vermek için herşey hazırdı.

Öncelikle tesisat sorunlarını giderdik. 170 m 40 lık ana su borularını döşedik. Sonra öncelikli sebze bahçemizin döşemesini bitirdik. 75 cm aralıkla ince boruları döşedik. Anahtar delikleri ve çit yanı çiçekliklerimizin döşemesini de bitirdik. Toplam bu iş iki yarım günümüzü aldı.

Ekmek aldığımız bir köylümüzün daha önce benim için ayırdığı pembe domates fidelerini şaşırttık.

Marullar artık iyice büyüdüler. 200 kök kadar da marul şaşırttık. Bunları hep 20 cm lik damla sulama deliklerinden 1 adet atlayarak yer bıraktık.

2 saat gibi kısa bir sürede 200 kök dikmiş olduk. Kalabalık olursak çok hıslı bitecektir.

Sonra artık kız işi J yapmaktan sıkılıp pergolamızda hayal ettiğimiz bir eki yapmaya karar verdik. Akşam 19:00 gibi onuda bitirmiştik. Bu alan yağmurda çocukların nispeten bir arada oturabilecekleri korunaklı bir alan olacak. Uyumak içinde kullanılabilir.

Tabii kamp, kuş cıvıltıları arasında sobada yaptığımız yemekleri falan anlatmıyorum artık.

Alpay oğuş

18,04,2015

 

Read 14450 times Last modified on Mittwoch, 23 September 2015 13:48

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com