10 Apr

Yerleşkede İlk Uyku, İlk Kamp

Bu sene havalar herkesi şaşırtıyor. Fırtınalar sürekli olarak gerdiğimiz tenteleri yırtıp atıyor. Ama kararlıyız bu hafta Permakamp Öğümce Yerleşkesinde ilk kampımızı yapacağız. Dostlarımız yardıma geldi ve herkes elinden gelen işi yaptı.

Tuvalet ilerledi öncelikle. Tuvalet tasarımımızda toprağa gömülü olan alt kısım ve klozet ile üst kısmı modüler tasarladık. Böylelikle bir çukur dolduğunda başka bir yerde bir alt hazırlayıp tuvaletin üst kısmını modüler olarak oraya taşımayı ve dolan kısmı ağaçlandırmayı planlıyoruz. Hızlı dolmayı engelleyecek önlemleri ancak 2. Tuvalette deneyebileceğiz.

Çitler ilerledi. Özellikle çocuk oyun alanına yapacağımız oyun alanlarını sınırlandırmak istedik. Basit bir çit bu iş için çok uygun olacaktı. 2 adet Anahtar deliği, salıncak, saman oyun alanı, açık sınıf bu alana yapılacak. Aynı zamanda bu alan çocukları boş zamanlarında gözlemleyebileceğimiz bir yerde olmalı. Bu sebeple oldukça geniş bir alanı bu iş için ayırdık.

Çocuklar deli gibi çalıştı. Hummalı üretim süreçlerimize katılamkta çok istekli çalıştırlar. Permakamp’ta çocukların deneyimlerken birşeyi bozmaları sorun teşkil etmez. Büyüklerin bunu tamir etmemesi sorun teşkil eder.

Kompost kutularını yapıp ilk kompostlarımızı başlattık.

Mutfak alanına bir bardaklık bile yaptık.

Gece çok soğuk oldu bu sebeple ateşimizi yaktık. Çadırların üzerindeki çiğ taneleri donmuştu. Sıfırın altında bir hava nisan ayında. Gece yabani hayvan hayatı çok canlı. Başkuşlar ve tanımlayamadığım bir sürü ses. 4:30 da ortalık acayip gürültülü idi. Bunuda geceyarısı aktivitesi olarak düşünüyorum. :)

Büyük sobamızı kurup akşam yemeklerimizi üstünde pişirdik.

Gönüllü katılımı en fazla olan haftamızdı. Herkesin havaların ısınması beklediğini biliyorum. Kalabalık olduğunda işlerin ne kadar hızlı bittiğine inanamazsınız.

Biz bu hafta çok eğlendik. Fotoğraflar aşağıda.

Görüşmek üzere

Alpay Oğuş

04,04,2015

 

Read 14290 times Last modified on Mittwoch, 23 September 2015 13:30

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com