06 Mag

Öğretmeni Doğa olan bir Okul – Anakent Koleji 3. Sınıflar – Sonsuz Özgürlük

Bugün Anakent Koleji 3. Sınıfları Permakamp’ın Öğretmenimiz Doğa programını uygulamak için geldiler. Bıcır bıcır bir ekip. Sıraya çok önem veriyorlar ve kimse kimseye sırasını vermek istemiyor. Özellikle karınca bile böcekten sayılıyor. Sanırım bu ekip solucanlara çok yaklaşmaz. Böyle düşündüğümü sanmayın. Çünkü gerçekleri duyunca seçimlerini değiştirmeyen çocuk yok gibi bir şey. Bizlerin aktardığımız yanlışlarlar dolu bilgilerden dolayı çocuklar neyi seveceklerine ve sevmeyeceklerine karar veremiyorlar.

Kahvaltı disiplinimiz kedilerden dolayı sık sık  sekteye uğrasada idare ediyoruz. Bulaşıklar ve ardından Ziplene. Güvenlimi sorusunu kaç defa duyduğumu hatırlamıyorum. Çocuklarımızda bu kadar yüksek güvenlik sorgulaması iyi mi bilemedim. Bu sanırım korku doğuruyor ve onları denemekten alıkoyuyor olmalı.

Orman ekibi ormana gidiyor ve şanslarına 2 tane yılan görünce sanırım işin rengi biraz değişiyor. Yılanların ısınmak için güneşe sereserpe yayıldığı zamanlar.

Bizlerse muhteşem evcil hayvanımız Solucanları inceliyoruz bolca. BU ekip solucanlar hakkında geçekleri öğrendikçe daha da yakınlaştılar. Evlerinden getirdikleri atık malzemeleri saksıya dönüştürmek ve onlarda hem kendileri için gıda olacak birşeyler dikmek hemde solucanları için bir yuva yapmak çok ilgil çekici geldi. Ama hemen hemen hepsinin derdi Solucanlarının yalnız kalması idi. Bu sebeple saksılarına iki yada üç solucan aldılar.

Gurup erken gelebildiği için hem uygulamalar, hemde serbest zaman için bolca zamanımız oldu. Böyleliklehem eğlendik hemde öğrendik.

Yine görüşmek üzere

Alpay Oğuş

07.05.2019 Permakamp – Öğretmenimiz Doğa

 

Read 6841 times Last modified on Martedì, 07 Maggio 2019 00:03

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com