Bandırma'da çiftçi bir ailenin kızı olarak büyüdüğüm için her zaman toprağa yakın oldum. İstanbul'a Boğaziçi Üniversitesi'ne okumaya geldiğimde dans ve tiyatro ile ilgilendim. Mezuniyet sonrasında da BGST'de sanat çalışmalarına devam ettim.

Fotoğrafta iki güzel yüz var, biri eşim, biri oğlum, hepimiz diğer canlılar gibi bu dünyaya, aynı bütünden meydana geldik, toprağıyla beslendik, suyu ile temizlendik, karnımızı doyurduk, barındık, devrimiz sona erince de o bütüne karışacağız.

İ. Ü. Jeoloji mühendisliği mezunuyum. Üniversite yıllarında tiyatro ve Doğa gezileri ile ilgilendim. 

Uludağ Ü. Makine M. mezunuyum. 98 yılında öğrenciyken tanışmış olduğum telekomünikasyon sektöründe halen devam etmekteyim.

Birşeyler yetiştirmenin, yetiştirdiğin ürünü gönül rahatlığı ile tüketmenin keyfini yeni evlendiğimizde yaşadığımız teraslı evimizde keşfettik.  50 m²’lik terasımızda çeşitli sebzeler yetiştirmeyi ve tohumlarını elde etmeyi deneyimledik. Bazen ektiğimiz tohumlar bizi hayal kırıklığına uğratırken, bazen de reyhan da olduğu gibi bakamayacağımız kadar fazla mahsul alıp, dağıtmak zorunda kaldık.

  • İkinci çocuğumuzun doğması ile beraber karpuzların ağaçta yetiştiğini sanan bir neslin anne babası olarak çoçuklarımızı daha doğru, daha duyarlı yetiştirebilmek için bir arayışa girdik. 2. üniversite olarak Tarım okumaya başladık, okudukça aslında uygulamanın daha önemli olduğunu, ders kitaplarında yer almayan perma kültür gibi bir çok yaklaşım olduğunu gördük. “Kampa Gidelim mi Baba” vasıtasıyla Permakamp ailesi ile tanışma fırsatını yakaladık.
  • Biz aile olarak kendi çocuklarımıza empati kurmayı ve her türlü canlıya saygı duymalarını öğreterek başlamıştık işe. Herhangi bireysel kazanç olmadan birbirine yardım eden bir toplum olabilmek için neler yapabileceğimizi düşünürken, yalnız olmadığımızı görmek bizi umutlandırdı. Geçenlerde okuduğum sözde ki gibi “bende var bir bilgi sende var bir bilgi değiştirdik ikimizde de oldu iki bilgi”. Düşüncelerimizi paylaştıkça gelişeceğiz, ufkumuz genişleyecek ve olmasını istediğimiz şekilde şekillendireceğiz geleceğimizi kimseyi suçlamadan, sorumluluk alarak ve paylaşarak.
  • Şehir hayatı ile birlikte Permakamp’ta ikinci bir hayat zor olmuyor mu?” derseniz, size bir sır vereyim. Gücümüzü büyük oğlumuzun yaptığı resimlerden alıyoruz. Bu yolculuğa başlamadan önce çizdiği resimlerde savaş sahneleri, silahlar ve ölen insanlar varken, sadece birkaç ay sonra çizdiği resimlerin merkezinde yemyeşil ağaçlar, ağaçların üzerinde elma toplayan ailemiz ve bir tavşan var...

1975 istanbul doğumluyum. Marmara Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü mezunuyum.

  • Kurucularından olduğum Oda Projesi adlı bir sanat kolektifiyle birlikte çalışıyorum. (http://odaprojesi.blogspot.com)
  • Çocuklarla birlikte öğrenmeyi ve üretmeyi seviyorum. 11 yıl bir ana okulunda kendi atölyemde çocuklarla birlikte pek çok uzun soluklu proje gerçekleştirdim. Ancak bu aralar okullarda çalışmıyorum.
  • Ağacları, otları, çalıları, çiçekleri, börtü böceği, kuşları ve toprağı ekip biçebilmeyi ailemle birlikte öğrenmeyi çok seviyorum.

Vivamus congue gravida. Etiam aliquet venenatis aliquet. ornare sodales imperdiet. Donec nec nunc justo, eget bibendum quam.  accumsan, purus ac vulputate blandit, erat orci arcu, ut sapien urna quis diam. Duis convallis pellentesque neque,

Vivamus congue gravida. Etiam aliquet venenatis aliquet. ornare sodales imperdiet. Donec nec nunc justo, eget bibendum quam.  accumsan, purus ac vulputate blandit, erat orci arcu, ut sapien urna quis diam. Duis convallis pellentesque neque,

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 15 yıldır özel eğitim kurumlarında İngilizce Öğretmenliği yapıyorum. Halen özel bir vakıf okulunda İlköğretim İngilizce Program Koordinatörü olarak çalışıyorum. On yaşındaki oğlum Yankı’yla birlikte Göktürk’te yaşıyoruz.

Pagina 1 di 2

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com