04 Dez

Kemik iliğinin çocuklar için yararları

Beyin fonksiyonlarının gelişmesinden ,iştahın artırılmasına kadar, kemik iliği çocuğunuz için geniş bir yelpazede sağlık avantajları sunar. Kemik iliği, özellikle de merada gezen dana kemiği iliği, küçük bebeğiniz için çeşitli sağlık avantajlarına sahiptir , pişirmesi ve tüketimi  kolaydır; kemik iliği, çocuklar için süper yiyecek olarak değerini kanıtlamıştır.

Kemik iliği sade olarak , güzel kokulu et suyu üretimi için önemli bir bileşen olarak kullanılabilir. Çocuğunuzun yemeklerinde, kemik iliğinin, lezzetli ve ideal bir gıda alternatifi olmasını sağlayın.

Beyin Fonksiyonunu Geliştirir:

Çocuğunuz hâlâ bebeklik çağındaysa ve gıdaları çiğneyemiyorsa,  kemik iliğini çorbasına eklemek mükemmel bir destektir. Kemik iliği, çocuğunuzun daha aktif ve daha akıllı olmasına yardımcı olan , beyin faaliyetlerini geliştiren bir besin kaynağı olarak değerini kanıtlamıştır.

İştahı  Artırır:

İçimizden kaç kişi iştahsız bir çocukla ,yemek konusunda uğraşmanın zorluğuyla yüzleşti? Bence neredeyse hepimiz çocuğumuzun herhangi bir şeyi yemeyi reddettiği durumlarla karşılaştık. Kemik iliğini yemeklere eklemek,  sadece gıdayı yüksek besin içeriğiyle zenginleştirmiş olmaz, aynı zamanda çocuğunuzun iştahını artırdığı için de iyi bir destek olabilir. Sıklıkla ekstra şekerli kombinasyonlara maruz kalan çocuklar, hazımsızlık ve mide rahatsızlığı sorunları yaşayabilmektedirler..

Kemik iliğinde bulunan amino asit, midede sindirim için önemli bir element olan hidroklorik asit arttırma sürecine yardımcı olur. Normal bir kemik iliği tüketimi ile çocuğunuz sindirim gücünü artırmak için uygun besin maddelerini vermiş ve böylece daha sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmuş olacaksınız.

Kemikleri ve Dişleri İyileştirir:

Kemiklerin ve dişlerin büyümesi erken çocukluk gelişiminin önemli bir parçasıdır ve kemil iliği bu tür büyümeyi ,arttırma kabiliyeti ile bilinir. Kemik iliği, çocuğunuzun kemiklerini güçlendirmesi ve böylece onlara daha fazla büyüme ve gelişme için temel oluşturmasını sağlayan, amino asitleri ve protein bloklarını içerir.

Bağışıklığı İyileştirir:

Kemik iliği, çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmenin en lezzetli alternatiflerinden birisi olarak düşünülebilir. Dana kemik iliğinde 480 mg demir, 8 mg kalsiyum 4,7 mg protein ve fosfor 3,1 mg gibi gerekli besin maddeleri bulunur; çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirir ve aynı zamanda soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

 

Hastalığın Önlenmesi ve Yaralanmanın iyileşmesi

Kemik iliği yaralı kemiklerin iyileşme sürecinin hızlanmasını tetikleyen büyülü bir nitelik taşır. Dana  kemik iliğinde bulunan kalsiyum ile birlikte amino asit, aslında çocukların kemik gelişimine yardımcı olur ve eğer yaramaz küçük çocuğunuz kemiklerini kazara yaralarsa, dana kemik iliği içeren normal bir yemek iyileşme sürecinde harikalar yaratacaktır.

Çocuklar evin ve parkın çevresinde dolaşmaya başladıktan sonra,küçük yaralanmalara maruz kalabilirler.Bir küçük kesik veya küçük bir yara almaları muhtemeldir. Dana kemik iliğinden elde edilen glisin ve arginin miktarı, cilt onarımı ve dokuların birleştirilmesi sürecine yardımcı olur.

Ayrıca, yaralı dokuları onarmaktan ve çocuğunuzun bağışıklığını artırmaktan başka, dana kemik iliği, büyüyen çocuklarda osteoporoz gibi hastalıkları önleme alanlarında etkinliğini kanıtlamıştır. Uygun protein alamama ve düzenli olarak kalsiyum alımının eksikliği nedeniyle, bugünlerde birçok çocuk, bu tip hastalıklarla ilgili konulardan muzdariptirler. Bununla birlikte, iyi haber şu ki dana kemik iliği tüketimi şeklinde basit çözümler, çocukların kemiğini ve cilt dokularını daha hızlı toparlar ve güçlendirir.

Dengeli Protein Kaynağı:

Çoğu çocuk, yumurta, tavuk ve et gibi yüksek proteinli diyetleri tercih eder; bu da yine homosisteini artıracak ve çocuğunuzu farklı kalp hastalıklarına maruz bırakacaktır. Dana kemik iliğinde bulunan glisitler, etlerdeki methionin alımımızı dengeler ve böylece çocuğunuz için dengeli bir protein diyeti sağlar.

Çocuklarınız için diyet düzenleme çok kritik bir konudur. Ebeveyn olarak çocuğun yiyeceklerine dikkat etmeli ve genel büyüme ve sağlığını nasıl etkilediğini bilmelisiniz. Dana kemik iliği, diğer protein diyetlerinin neden olabileceği herhangi bir yan etki olmaksızın çocuğunuzun büyümesine yardımcı olacak süper gıda ve protein kaynağıdır. Dana kemik iliği, yetişkinlerin de yararlanacakları gibi bir çocuğun erken gelişim aşamasında ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besinleri içerir.

Çeviri :Selçuk Şahin

Read 24727 times Last modified on Mittwoch, 14 Februar 2018 16:50

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com