26 Jun

Serbest Gezen Bir Okul - SultanÇiftliği İlk Öğretim

Bugün Sultançiftliği İlk Öğretim okulundan bir sınıfı ağırladık.

Gün akışımız çok yoğun ve keyifli.
Ekiblere ayrılara çalışmaya devam ediyoruz.
Araziden kalan ekip öğretmeniyle 40 dakikalık bir Açık Sınıf çalışması gerçekleştiriyor. Bu gün iki sınıf kuşlar üzerine konuşup incelemelerde bulundular bir sınf doğadan topladıkları malzemelerle resimler yaparken öğretmenlerinin okuduğu hikayeleri dinlediler. Bu çalışmaların içeriğini öğretmenler belirliyor. Biz kitap ve malzeme ve çevre yaratarak destek oluyoruz.

Orman yürüyüşümüz bir saati geçiyor. 
Ormana girerken ormana ona ziyerete geldiğimiz söylüyoruz ve ondan içinde ilerlemek için izin istiyoruz :) çıkarken de ormana teşekkür ediyoruz. 
Hayalimiz orman kaşifleri olarak ormanın ruhuyla tanışmak :)
Orman rotamızı haritalandırma çalışması için bugün ağaçlara bağladımız iplerle yolumuza kerteriz noktaları koyduk. Orman barınakları ve ormanda yaşayanlarla ilgi sohbetler ettik. Tanışmaya ve ormana ve çevreye bakmaya devam ediyoruz. Ekim ayı birbirimizi ve ormanı tanıma ayı.

Öğlen yemeğinde tüm sınıflar bir araya gelidi.
Menüde: çorba ve sandiviç. 
Ardından herkes kendi çorba kasesini yıkadı

Yemek sonrası arazide kalan grup orman yürüyüşüne gitti ve arazide kalan grup öğretmeniyle yine yaklaşık 40 dakikalık bir çalışma yaptı. Açık sınıf çalışmasının ardından gölet alanımızı ve sera yolunu yabani otlardan temizleme mücedelesinie giriştik :) olmazsa olmaz çapalar ve küreklerle çalışmalar :)

Saat 14.00 da serbest oyun zamanı başladı. Bu arada üç kişilik kamp ateşi yakma ve mısır patlatma ekibi canla başla etraftan odun topladılar ve güneşin altında kamp ateşi yaktılar :) Ancak mısırların bir kısmı yandı ilk deneyimler :) öğreniyoruz...

Serbest zamanda kendilerine özel yapılar inşaa edenler, ağaç evde ve ağda oynayanlar, futbol ekibi :) ve daha neler neler... Gün yine yetmedi

Ve saat 14.50 en kısa zamanda görüşmek üzere vedalaştık :)

 

Read 9740 times Last modified on Donnerstag, 15 Februar 2018 12:15

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com