02 Dec

Permakamp’ın Yürüyen Evleri  

By 
(2 votes)

Permakamp tasarımımızın önemli bir kısmına gelmiş olmaktan çok heyecanlıyız. Yürüyen evlerimiz üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Bu bizim için çok önemli çünkü arazimiz kiralık ve süresi dolduğundan oluşacak süprizlere karşı dirençli olabilmek ve göç ederken kolay olabilmesi amacı ile ünitelerimizi hep taşınabilir yapmaya çalışıyoruz.

Hayal ettiğimiz evlere yurtdışında “Tiny House” yada “wagon house” deniyor. Karavan neden koymuyorsunuz gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Karavan özellikle görüntüsünün soğuk olması ve donanımına ihtiyaç duymuyor olmamızdan dolayı aslında bizim için fazla maliyetli bir çözüm. Çünkü bizim yürüyen evlerimiz aslında arazi içinde kısa mesafeli haraket edecek sadece. Yola çıkmayacak. Çıkması gerekirse başka türlü çözümlerle taşınacaklar.

Tuvalet ve mutfak gibi ihtiyaçlarımız yok. Çünkü Permakamp içinde bunlar zaten var.

Bizim bu evlere, ayrı özel alanlar yaratmak, bir ev konforunu yakalayabilmek ve soğuk yada yağışlı havalarda ortak alan dışında yada çadır dışında sorunsuz bir çözüm olabilmesi sebebi ile ihtiyacımız var.

Bence çok heyecan verici hayaller bunlar.

Kendimize bir atölye kuruyoruz. Kapalı bir alanda. Malzeme araştırması ve imalatlarımızı tamamen kendimiz kurucu üyeler içinde yapmak istiyoruz. Kaynak ustası bize ücreti karşılığında üretim yapsın istemiyoruz. Bize kaynak yapmayı öğretecek deneyim ve tecrübelerin peşinde koşuyoruz.

Hatta yürür sistemi bile hazır almayacağız. Kısa süreli bir araştırma sonucunda bu kısmı dahi kendimiz piyasa bulunan malzemeleri geri dönüştürerek kendimiz imal edeceğiz.

Lastiklerimizi almak ilk işimiz oldu. Böylece tüm işin yarısı bitmiş oldu. J

Permakamp ahalisinin deli işlere devam edeceğinin son belirtisi sanırım bu Yürüyen Evler olacak.

Hepimize kolay gelsin. Fotoğrafların keyfini çıkarın. Belki size de ilham verir.

Alpay Oğuş

 

 

 

Read 22945 times Last modified on Wednesday, 14 December 2016 15:05

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com