uyelik
Permakamp Yıllık Üyeliği
Image is not available

Permakamp, birçok üyelik profiline sahip bir topluluk modelidir. Bu üyelik türü ile hem Permakamp topluluğunun bir parçası olursunuz, hemde kişisel deneyimlerinizi arttırarak uygulamalarda tecrübeli bir Permakültür Tasarımcısı haline dönüşürsünüz.

Tasarım
Permakültür Tasarımı
Image is not available

Permakamp, aktif bir uygulama alanıdır. İlk iş öğrendiklerinizi ilk elden kullanabilmek için tasarım uygulamaları yapacaksınız. Tasarımınızın değerlendirilmesi sonrası uygun olanları uygulamaya koyacağız.

topluluk
Topluluk
Image is not available

Topluluğumuz içerisinde PDC sertifikalı üyelerimiz yönlendirmesinde çalışmalar yaparken, aynı zamanda Permakamp topluluğunun yıllık üyesi olarak bir çok avantajdan yararlanarak bir çiftliğin, kooperatifin işleyişi konularıda deneyimlerinizi arttırmış olacaksınız.

sendeyap
Uygulamalar
Image is not available

İlgilendiğiniz alanlarda öğrenmek istediğiniz ya da uygulamak istediğiniz konularda çalışmalar yaparken kendinizi geliştirebileceksiniz. Üye olmadan önce yıllık olarak yapacağınız tüm çalışmalara birlikte karar vermiş olacağız. Kompost, sebze yatakları, dönüşüm, yapı, sera, gıda üretimi, tasarım gibi konularda çalışmalar yapabilirsiniz.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
image

Permakültür Uygulama Programı Nedir ?

Permakültür eğitimi almış veya doğal yaşama merak duyanların, uygulama eksiklerini gidermek amacı ile benzer sebeplerle kurulmuş "Permakamp Öğümce Permakültür Uygulama Çiftliğine" yıllık üyelik modeli ile katılmalarını sağlamak amacıyla konulmuş bir programdır.

Bu dönemde online eğitimler oldukça yaygın. Bu eğitimlerden sonra deneyim eksikliği ile bilginin pratikte uygulanamaması ise mezun olan herkesin ortak sorunu. Geriye tek soru kalıyor.

Şimdi ne yapmalıyım?

Çözüm aslında evlerimizde ve yaşamımızda uygulamaya geçireceğimiz uygulamalarla birlikte size önerdiğimiz daha geniş faydalar sağlayan bütüncül uygulama programında.

Benzer amaçlarla kurulmuş "Öğümce yerleşkemizde" zaten birçok uygulamayı gücümüz yettiği kadar hayata geçiriyoruz. Kapsamlı bir tasarıma sahip Permakamp Modelimizin bize kazandırdığı birçok programa sahibiz. 

Yıllık üyelik modeli ile sizde bu topluluğa katılarak hem daha geniş kapsamlı uygulamalar yapabileceksiniz, hem de bunu 17 dönümlük bir doğa parçasında sonuçlarını ve katkılarını ilk elden deneyimleyeceksiniz.

Ama önce Permakamp nedir ona bakalım

Permakamp Nedir ?

Permakamp 8 yıldır Topluluk destekli kurulmuş ve işletilen bir kooperatiftir.

Serbest Gezen Çocuklar programı ile okullara Orman okulu, açık sınıf destek programları uygulayan, Öğretmenimiz Doğa ile okullara ve bireylere Doğa farkındalığı çalışmaları yapanEkolojik çocuk kampları ile Doğal yaşam, gıda farkındalığının peşine düşen, doğal çiftlik yaşamının sürdüğü Permakamp Günleri ile deneyimlerini arttıran , Gıda birliği ile yardımlaşan ve gıdasını paylaşan, Fermentasyon festivali, buğday hasadı, ateşbaşı zamanları gibi özel günler aracılığı ile yavaş ve farkında yaşamın lezzetini, koşuşturan şehre ve insanlarına hatırlatmaya çalışan bir oluşumdur. Sosyal bir kooperatiftir.

Temel hedefi Türkiye’de benzer oluşumların ortak etik değerler altında birleşip, uygulamaları ve modeli ile yaygınlaşmasıdır.

Bu kapsamda Öğümce Yerleşkesi Beykoz Öğümce Köyünde 17 dönüm bir arazi kiralanarak 48 Kurucu aile ile Topluluk destekli olarak kurulmuştur. Gelişimi hala devam etmektedir.

Permakamp Projesi Nedir?Amacımız Nedir? - Topluluk Profillerimiz.

image

Sık Sorulanlar

Sık sorulan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz

Sık Sorulanlar

Permakamp ulaşım nasıldır?
Permakamp' 2. köprüden 30km  lik bir sürede gelebilirsiniz. Arabanız yok ise size yakın kurucu üyelerimiz ya da yol üzerinden alabilecek kurucu üye organizasyonu yapmanız gereklidir. Ayrıca otobüs ulaşımı da mevcuttur.

Kayıt Formu

Katılım sadece bu form aracılığı ile yapılmaktadır. Katılıma kesin karar verdiyseniz formu doldurunuz. Kayıt olduktan sonra size bir mail gelecektir. Bu mailin içeriğinde zaten bu sayfada okuduğunuz bazı önemli bilgiler bulunmaktadır. Lütfen bu maili dikkatle okuyarak saklayınız.

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com