04 Mar

Zafer Koçer

İTÜ Endüstri M. Bölümü'den mezun oldum.

Üniversiteden sonra sekiz yıl araştırma görevlisi olarak çalıştım. Sonraki sekiz yıl kendi şirketim ile yazılım ve danışmanlık yaptım. 2002'den beri freelance SAP danışmanı olarak çalışıyorum. 2004'ten 2013 temmuzuna kadar yurtdışında çalıştım.

  • 2010'da eşimin hamile kalmasıyla doğacak küçük kızımızı dünyada nelerin beklediğini araştırmaya başladık. Eşimle araştırdıkça dehşete kapıldık. Beni en çok rahatsız eden ise, gerek gıda, gerekse temizlik malzemesi satanların veya üretenlerin sattıkları ürünler hakkında bizim kısa süre içerisinde elde ettiğimiz bilgilerin çok azına bile sahip olmamalarıydı.

  • Kimsenin bizi bizden daha fazla düşünmeyeceğini bildiğimizden hayata bakışımızı değiştirmeye kara verdik.  Temiz ve yerel olduğunu düşündüğümüz gıda sağlayacıları ile irtibat kurmaya çalıştık. Doğrudan üreticiler ile görüşmeye başladık. Eşim hamilelikten itibaren kendi yoğurdumuzu, kendi ekmeğimizi (ekşi mayalı) yapmaya başladı.

  • Eskiden yurtdışı ve yurtiçi şehirlerde kiraladığmız araçlarla kültür gezileri yaparken, 2013 başından itibaren çiftlikleri ziyaret etmeye başladık. Kızımızın 2 yaşına gelmesiyle birlikte Kampa Gidelim mi Baba ile çocuklu kamplara başladık.

  • Son zamanlarda tanıştığım Permakültür ve Sürdürülebilir Yaşam yaklaşımı konusunda eğitimlere başladım ve uygulama olanaklarını araştırmaya başladım (Evde kompost yapımı gibi). Sıradaki hedefimiz endüstriyel temizlik malzemelerini hayatımızdan çıkarmak.

  • İstanbul'dan kopamamanın sıkıntısı ile kahrolmak yerine, yeni tanıştığım sizler gibi arkadaşlar ile İstanbul çevresinde de bir şeyler yapabilmenin imkanlarını araştırmak, bunları zorlamak ve uygulamak istiyorum.

Read 5370 times Last modified on Wednesday, 14 February 2018 13:10

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com