23 Mar

Tuvalet Yapımı

Tuvaletimizin şekli şemali ile birlikte kallanımı ve kullanışlılığı konusunda çok kafa patlattık. Genelde olduğu gibi foseptik yapıp bu sorunda kurtulabilirdik. Ama bunun bir çok sakıncası vardı. En önemlileri öncelikle tuvalet gerçekten bir sorunmudur. Çıktısı ne kadar büyük bir sorundur. Bunu deneyimlemek istedik. bu sebeple aşağıda ayrıntısı verilen tuvalet dosyamızı oluşturduk. Bu yönde de imalat yapmaya çalışacağız.

22.03.2015

Bu güneşli pazar günü yerine karar verdiğimiz versiyon 1 tuvaletimizin çukurunu kazmaya başladık. Toprak çok yumuşak ve kürekle bile toprağı atabiliyorsunuz. Kazma kullanmak gerekmedi hiç. Aldığımız paletlerle kötü bir deneme yaptık ama yeni ve daha sağlam paletler kullanmaya karar verdik.

29.03.2015

Daha sağlam altyapımızı imalatını bitirdik. Planlama zorluklarından dolayı bu tuvaletin iç mekanizmasında bazı denemeleri 2. versiyona bıraktık. Malum kısa sürede açmamız lazım tuvaleti. Çöpten bulduğumuz cam parçasını güney tarafına güneşi içeri alsın diye eğimli koyduk. Camı koyarken kırmasaydık iyiydi. Üst parçaları imal etmeye başladık. Amacımız alt kısım sabit ölçülerde olacak. Çukurlar doldukça üst kısmı yeni hazırlanan yere taşıyacak ve eski yeri kapatacağız.

Alpay Oğuş

 

Read 48770 times Last modified on Domenica, 24 Febbraio 2019 15:34

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com