03 Okt

Çocuklar ve Kuşlar, Kuş Yuvası Yapımı 3-4 Ekim 2015

Sevgili Burcu Meltem Arık'ın gözleri parlayarak anlattığı kuş gözlemi günümüz gerçekten harika geçti. Permakamp yakınında yaşayan 5 türü seslerinden tanımaya çalıştık. Bilgiler aldık. Tam göç dönemi olması dolayısıyla bölgemizde yaşamayan ama üzerimizden geçen kuşlar hakkında konuştuk. Nasıl gözlem yapacağımızı ve nelere dikkat edeceğimizi öğrendik. Permakamp içerisinde kuş gözlemine uygun alanlar oluşturmaya karar verdik.

En ilginç anlardan biri ise Burcu'nun getirdiği baykuş peledini inceleme anıydı. Baykuşun neler yediğini çocuklarla birlikte anlamaya çalıştık. Bir fare kafatası çıkınca herkes çok heyecanlandı.
Kuş gözlemi merakı artık kanımıza girdi sanırım.

Kuşları konuştuğumuzun ertesi günü sıra kuşlar için Permakamp'da yuvalar hazırlamaya geldi. Biraz imalat işi olduğundan babalar bu işe el attı. Çocuklar ve babalar büyük bir zevkle kuş yuvalarını monte etti.
Sonrasında ise çocuklar yuvaları boyamaya başladı. İçlerine yaprak ve dallar koyarak kuşlerın seveceği bir yer haline getirmeye çalıştılar. Boyamalar biter bitmez Permakamp'ın çeşitli yerlerine bu kuş yuvalarını yerleştireceğiz.

Zafer Koçer

 

 

Read 12596 times Last modified on Dienstag, 13 Oktober 2015 13:11

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com