09 Gen

Ortak mutfak alanı Yapımı - Episode 2-3-4

Meğerse usta haklıymış. Çaka Çaka gitsek herşey daha hızlı olacakmış. Farkındaysanız 3 çalışma günü için bir yazı çıkarabiliyoruz. Çünkü bugün hariç diğer 2 gün bazı sorunlarla uğraştık ve bolca deneyip yanılarak öğrendik.

 

Öncelikle başımıza bir hırsızlık olayı geldi. Testeresi ile gelerek kilitlerimizi kesen bir dünya vatandaşı tüm teknik malzememizi ve mutfak malzememizi çaldı. Bu bizi hem maddi olarak hemde güvenlikçi düşünmek zorunda kalacağımızdan dolayı üzdü.

Ardında bolca elektirik sorunları ile uğraştık. Yer altındaki kablolar pörtledi. Bunlarda 2 çalışma gününün yarısını yedi.

Neyse ki bu gün montaj sistemimizde ve aletlerimizde yaptığımız değişiklikler neticesinde çok hızlı ilerledik. Günde en fazla 7 kolon dikebilirken, bugün tam 18 kolon diktik ve monte ettik.

Yamuk malzeme ile çalışmak zor olsa da çok eğlenceli bence. Birde aslında montaj bittikçe çift kolon seçimimizin aşırı sağlam olduğunu gözledik. Tek kolon da olsa sorun olmazmış.

Yerel marangoz ve oduncularla çalışmaktan çok mutluyuz. İstediğimiz odunu bulabiliyoruz. Ayrıca ücretsiz ve en fazla 3 km lik taşıma ile bize gelebiliyor.

Ayrıca planlama hatası olan bazı eksik malzemeleri tamamlamak kolay oluyor. Montaj sorunlarımızı konuşurken çok güzel akıllar veriyorlar. Yusuf ustamız tam böyle biri. Elini tutmadan konuşamıyor. Çok dokunmatik bir usta. J

Hızlıca çalışmaya devam etmek istiyoruz. Biliyoruz yerde kar varken çatı montajı yapmak delilik. Zafer’i hasta ettik. Bu gün 2 küçük kaza yaşadık. Çatı malzemesinin bir kısmını aldık. Hava iyi olursa bu hafta sadece Pazar günü çalışacağız. Kısmet.

9 Ocak 2015

Permakamp Öğümce yerleşkesi

Alpay Oğuş

 

 

Read 13706 times Last modified on Domenica, 11 Gennaio 2015 20:50

Haber Postası

captcha 

Hakkımızda

S.S.Permakamp
Riva Tüketim Kooperatifi

V.D. - Zincirlikuyu 7280400079
Adres - Gülbahar Mh. Avni Dilligil Sk. Akün Apt. No:20/4
İletişim : info@permakamp.com